نماینده مردم تویسرکان در مجلس خبر داد
اجرای تصفیه‌خانه سد سرابی به روش «بی او تی»

نماینده مردم تویسرکان در مجلس با اشاره به اینکه تصفیه‌خانه سد سرابی تویسرکان به روش «بی او تی» واگذار می‌شود، گفت: اگر این روش به نتیجه رسد بهره‌برداری پروژه شتاب می‌گیرد.

خبرگزاری فارس: اجرای تصفیه‌خانه سد سرابی به روش «بی او تی»

به گزارش خبرگزاری فارس از تویسرکان، محمد‌مهدی مفتح صبح امروز در نشست بررسی مشکلات و نیازهای آب و فاضلاب تویسرکان با اشاره به اینکه همه باید برای رضایت مردم تلاش کنیم، اظهار کرد: برگزاری نشست‌ها در حوزه‌های مختلف در شهرستان به منظور رفع مسائل و ایجاد بسترهای رفاهی و معیشتی مردم و توسعه تویسرکان است.

وی با بیان اینکه از همه فرصت‌ها برای توسعه تویسرکان استفاده شود، ابراز کرد: تویسرکان با توجه به وضعیت خاص خود مشکلات متعددی دارد که با بررسی کارشناسانه به دنبال رفع آن‌ها هستیم.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس مشکل فاضلاب را یکی از این موارد دانست و گفت: مردم در خصوص فاضلاب در سطح شهر گله‌مند هستند پس باید این مهم با ارائه راهکارهای کارشناسی شده و همت مسئولان مربوطه انجام شود.

وی با اشاره به اینکه تصفیه‌خانه سد سرابی تویسرکان به روش «بی. او .تی» واگذار می‌شود، خاطرنشان کرد: این مهم در دست بررسی است.

مفتح ادامه داد: اگر این روش به نتیجه رسد پروژه سرعت زیادی پیدا خواهد کرد، در این صورت خط انتقال آب از سد مخزنی سد سرابی از طریق همین بودجه‌ها انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه به جد به دنبال شتاب‌بخشی به عملیات اجرایی سد مخزنی سرابی هستیم، خواستار مشخص شدن سهم برداشت آب شرب و کشاورزی سد مخزنی سرابی از سوی مسئولان امر شد.

فرماندار تویسرکاننیز اظهار کرد: خط انتقال از سد سرابی 14 کیلومتر است که تاکنون بیش از دو کیلومتر آن انجام شده است.

حسین‌علی شرکائی با اشاره به اینکه شبکه فاضلاب تویسرکان نیاز به اصلاح دارد به نحوی که در برخی موارد منجر به خسارت می‌شود، خواستار نگاه ویژه مسئولان به این بخش شد.

وی به مشکل فاضلاب سرکان اشاره کرد و گفت: شهر سرکان نخستین شهری است که در غرب کشور مجهز به سیستم کامل فاضلاب بود، اکنون وضعیت محله‌های سرکان نگران‌کننده است که باید هر چه زودتر انجام شود.

فرماندار تویسرکان گفت: حصارکشی چاه‌ها نیمه کاره باقی مانده که انتظار داریم این موضوع در اولویت قرار گیرد.