فرمانده پلیس راه خراسان جنوبی خبر داد
برخورد با 6 هزار تخلف رانندگی در جاده‌های خراسان‌جنوبی

فرمانده پلیس راه خراسان جنوبی گفت: هفته گذشته با 6 هزار و 606تخلف رانندگی در جاده‌های استان برخورد شد.

خبرگزاری فارس: برخورد با 6 هزار تخلف رانندگی در جاده‌های خراسان‌جنوبی

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، علیرضا امینی صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: در هفته گذشته 9 تصادف در جاده‌های خراسان جنوبی رخ داده است.

وی با بیان اینکه از مجموع تصادفات هفته گذشته 2 تصادف منجر به فوت اتفاق افتاد، ادامه داد: همچنین 6 تصادف منجر به جرح شده است.

فرمانده پلیس راه خراسان جنوبی تصریح کرد: در تصادفات هفته گذشته استان پنج نفر فوت و هشت نفر مجروح شدند.

امینی 62,5 درصد تصادفات هفته گذشته را در جاده‌های اصلی دانست و یادآور شد: همچنین 25 درصد در جاده‌های روستایی و 12,5 درصد در جاده‌های فرعی رخ داده است.

وی افزود: میزان 62,5 درصد از تصادفات هفته گذشته استان به شکل واژگونی بوده است.

فرمانده پلیس راه خراسان جنوبی عدم توجه به جلو با 62,5 درصد و تخطی از سرعت مطمئنه را با 37,5 درصد مهمترین علل تصادفات هفته گذشته دانست و متذکر شد: انواع سواری‌ها با 50 درصد، اتوبوس و مینی‌بوس با 25 درصد و موتورسیکلت و وانت‌بارها به نسبت مساوی هر کدام با 12,5 درصد مهمترین وسایل نقلیه مقصر در تصادفات بودند.

امینی با اشاره به مهمترین حادثه هفته گذشته که چهار نفر در دم فوت کردند، عنوان کرد: این تصادف مربوط به یک دستگاه سواری سمند در کیلومتر 120 محور فردوس بشرویه بوده است.

وی با بیان اینکه در این حادثه رانندگی راننده سواری سمند از مبدا اصفهان به سمت مشهد در حرکت بود، تصریح کرد: راننده این ماشین به سبب خستگی و خواب آلودگی ناشی از رانندگی مستمر بدون استراحت کافی از جاده خارج و سقوط می‌کند.

فرمانده پلیس راه خراسان جنوبی عنوان کرد: کویری بودن منطقه، جاده‌‌های طولانی، فواصل زیاد بین شهرها از یک سو و عدم استراحت کافی رانندگان در طول مسیر سبب وقوع تصادفات مشابه زیادی در سطح محورهای مواصلاتی استان می‌شود.

امینی با بیان اینکه در هفته گذشته با 6 هزار و 606 فقره تخلف رانندگی در جاده‌های استان برخورد شد، یادآور شد: از این تعداد 2 هزار و 304 فقره مربوط به تخلفات حادثه‌ساز بوده است.

وی متذکر شد: تعداد 20 دستگاه خودرو و تعداد 29 دستگاه موتورسیکلت توقیف و به پارکینگ هدایت شدند.

فرمانده پلیس راه خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در این مدت 131 راننده فاقد گواهینامه رانندگی مجاز به مراجع قضایی معرفی شدند.