در پی اعتراضات مردمی
مسابقات کیفیت نژادی سگ در استان قزوین لغو شد

دادستان عمومی و انقلاب البرز گفت: بنا به درخواست‌های مردمی و اعتراضات نسبت به برپایی مسابقات کیفیت نژادی سگ برگزاری آن در شهر الوند لغو شد.

خبرگزاری فارس: مسابقات کیفیت نژادی سگ در استان قزوین لغو شد

امیر جلالی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، در شهرستان البرز با اعلام خبر لغو مسابقات کیفیت نژادی سگ در این شهرستان اظهار داشت: با توجه به اعتراضات نسبت به برپایی این مسابقات در الوند و همچنین درخواست همشهریان برای لغو این مسابقات کیفیت نژادی سگ که بنا بود در میدان اسب‌سواری این شهرستان برگزار شود، لغو شد.

دادستان البرز عنوان کرد: اقشار مختلف مردم از روحانیون و مردم عادی خواستار لغو این مسابقات بودند که در نتیجه این مسابقات امروز لغو شده و برگزار نمی‌شود.

یادآور می‌شود، مسابقات برپایی کیفیت نژادی سگ بنا بود که امروز در نمایشگاه بین‌المللی قزوین برگزار شود ولی با توجه به موضع‌گیری‌های معاون حوزه علمیه قزوین، رئیس شورای هماهنگی و تبلیغات استان مسئولان و برخی از روحانیون برپایی آن در نمایشگاه بین‌المللی قزوین لغو شد.

حجت‌الاسلام قائد امینی مشاور استاندار قزوین در امور روحانیون علت برگزار نشدن این مسابقات در نمایشگاه بین‌المللی قزوین را برپایی نمایشگاه قرآن در این محل عنوان کرده بود که به قداست آن لطمه می‌زد.

پس از لغو این مسابقات زمزمه‌هایی در برگزاری آن در میدان اسب‌سواری الوند شایع شد که امروز نیز با اعتراض مردمی و روحانیون شهر الوند برپایی این مسابقات در الوند نیز به کلی منتفی شد.